Hamburski port odzyskał drugie miejsce w Europie


W 2012 port hamburski prognozuje dalszy wzrost przeładunków jak  podczas konferencji prasowe jmówiła  Claudia Roller port oczekuje „ponaddprzeciętnego wzrotu wszystkich przeładunków, w tym także przeładunków kontenerowych”.  Kontenery i ich transport sa wpisane na stale  w pejzaz portu.

Podobnie jak i w poprzednim roku najwiekszy port Niemiec korzysta z pozytywnych trendów w gospodarce światowej. Prognozy na 2012 przewiduja wzrost rzędu 5-6 %. Podstawą takich prognoz jest wzrost gospodarczy w Chinach i Brazylii.

Hamburg – największy niemiecki port kontenerowy

Wzrost obrotów w handlu zagranicznym przyczynil sie do zwikeszenia  poziomu przeładunków w hamburskim porcie ( port odnotowal o 9,1 procent więcej przeladunkow w porównaniu z okresem poprzedniego roku). W 2011 przeładowano ok. 9 mln kontenerów, o 14, 2 procent więcej niż w roku 2010 i był to najwyższy wzrost w statystykach wszystkich portów usytuowanych na północy Europy.

 

Hamburg znów na drugim miejscu w Europie

Hamburski port odzyskał dawną pozycję lidera i stał się drugim co do wielkości portem przeładunkowym  Europie.  Powoli wraca do swietnosci z lat 2007/08 kiedyto przeladowywano w nim ok. 10 mln kontenerów rocznie.W czasie kryzysu gospodarczego port  spadł z drugiej na trzecią pozycję przegrywajac z portem w Antwerpii. Z kolei największym portem przeładunkowym dla kontenerów w Europie jest Rotterdam.


 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s